Три отбора от елита отпаднаха, три играха продължения (резултати от третия кръг на ФА Къп)

Програмата за деня започна с шест срещи от 21 мача от третия кръг на ФА Къп. Първият клуб от Премиър лийг, който отпадна от надпреварата, е Бърнли, Отборът на Шон Дайч загуби с 1:2 у дома от шестия в Чемпиъншип Хъдърсфийлд. Кристъл Палас обаче се класира за четвъртия кръг след обрат срещу Милуол в интересно лондонско дерби. Мидълзбро, Ковънтри и Хартлипул също са в следващия кръг. Фулъм пък имаше нужда от продължения, за да елиминира Бристол Сити като гост.

Актуалният носител на трофея Лестър започна защитата на отличието срещу съперник от Висшата лига - Уотфорд, като стигна до убедителна победа с 4:1. "Лисиците" поведоха след гол от дузпа на Юри Тилеманс в седмата минута, а Джеймс Мадисън удвои в 25-ата. Уотфорд обаче бързо се върна в мача след попадение на Жоао Педро (27'). Харви Барнс покачи на 3:1 в 56-ата, а Марк Олбрайтън оформи крайния резултат в 85-ата минута.

Българският вратар на третодивизионния Кеймбридж Юнайтед Димитър Митов бе титуляр в двубоя на своя тим срещу Нюкасъл и се превърна в герой за гостите. Той направи серия от блестящи спасявания и Кеймбридж спечели с 1:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". Единственото попадение реализира Джо Айрънсайд в 57-ата минута.

Брайтън имаше нужда от продължения, за да преодолее третия кръг. Тимът на Греъм Потър спечели с 2:1 гостуването си на втородивизионния Уест Бромич. Брентфорд нямаше такива проблеми и се справи с четвъртодивизионния Порт Вейл и спечели с 4:1 като гост. Кидърминстър, който е в шестото ниво на английския футбол, стигна до сензация срещу закъсалия в Чемпиъншип Рединг и го победи с 2:1.

В късните мачове Челси нямаше никакви проблеми срещу аматьорския Честърфийлд. Томас Тухел заложи на доста силен състав и лондончани спечелиха с 5:1 на "Стамфорд Бридж". Евертън и Саутхамптън обаче трябваше да играят продължения, за да осигурят класирането напред. "Карамелите" стигнаха до успех с 3:2 при гостуването на втородивизионния Хъл Сити. Андрос Таунзенд отбеляза победния гол в 99-ата минута. Саутхампът също спечели с 3:2 като гост на Суонзи Сити. Двата отбора си отбелязаха три гола в продълженията, а последният бе дело на Шейн Лонг в 102-ата минута.